Witamy na stronie Restauracji Źródlana

Uprzejmość, miła atmosfera oraz smaki polskiej i włoskiej kuchni to zalety naszej restauracji.

Restauracja "Źrodlana" powstała latem 2007 roku, chociaż początki jej pierwszego otwarcia przypadają na lata 30-te. W latach 70-tych restauracja ta została przebudowana w inne miejsce, pozostawiając nadal jej nazwę "Źródlana", i tak od wielu lat lokal ten cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

W 2008 roku postanowiliśmy urozmaicić nasze menu o kilka rodzajów pizzy. Nasze wyjątkowe ciasto , które wyrabiamy ręcznie i świeże składniki przyciągają coraz więcej klientów. Lokal nasz mieści się przy głównej ul. Kościuszki w Złotym Potoku. W okresie letnim otwieramy ogródek , gdzie można na świeżym powietrzu wypić kawę czy zjeść pyszny obiadek.

Kucharz nasz zadba o to abyście Państwo wyszli od nas zadowoleni. Oferujemy dowóz posiłków do domu, pracy na terenie Złotego Potoku i Janowa.

Zamówienia można składać telefonicznie. Życzymy smacznego
Miejscowość Złoty Potok jest jedną z najładniej położonych osad jurajskich. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pojawiła się w 1153 roku. Jak głosi jedno z podań, nazwa może pochodzić od słów, jakie z wielkiej radości wykrzyknął rycerz na widok wody, której zarówno on, jak i jego drużyna dawno nie widzieli, i której byli spragnieni, a słowa te brzmiały "O! ZŁOTY POTOK!".

W Złotym Potoku warto zobaczyć dworek Krasińskich, obecnie mieści się tu oddział Muzeum Częstochowskiego, którego zbiory poświęcone są głównie Zygmuntowi Krasińskiemu. Obok dworku, na uwagę zasługuje, wkomponowany w park nad stawem, pałac Raczyńskich. Miłośnikom zabytków przyrody polecamy obejrzenie skalnych wrót zwanych Bramą Twardowskiego.

Złoty Potok jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie turystów. Od kilku lat, w lipcu, organizowane jest "Lato Filmowe", podczas którego można spotkać gwiazdy polskiego kina. W sierpniu amatorzy wędkowania i dobrej zabawy spotykają się na tzw. "Święcie Pstrąga".

Gmina jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a więc: przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach, świeże, pachnące żywicą powietrze oraz niezapomniane krajobrazy jurajskie.

Wśród wzniesień niezwkle urokliwa jest dolina rzeki Wiercicy, biorącej tutaj swój początek u źródeł Elżbiety i Zygmunta. Dla zachowania najpiękniejszych miejsc utworzono cztery rezerwaty przyrody: "Parkowe", "Kaliszak", "Bukowa Kępa" i "Ostrężnik" wchodzące w skład Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Malowniczo położone stawy "Sen Nocy Letniej", "Armerykan", "Guców" czy "Irydion" dopelniają piękna krajobrazu.

W okolicach Złotego Potoku jest tyle ciekawych miejsc, że nawet przy deszczowej pogodzie wrażenia z wycieczki będą wspaniałe. Tutaj każdy się odpręży, znajdzie spokój i wypocznie również przy połowie ryb i zbieraniu grzybów oraz jagód.

W okolicy warto zobaczyć:
- ruiny XIV-wiecznych zamków: Olsztyn (gm.Olsztyn) oraz Mirów i Bobolice (gm. Niegowa)
- Drewniany kościołek św.Idziego z 1596r w Zrębicach (gm.Olsztyn)
- cmentarz z czasów I wojny światowej w Kotowicach (gm.Żarki)
- grób chasydzkiego cadyka Dawida Lelowela w Lelowie (gm.Lelów)
- dawną boznicę żydowską z I poł. XIX w. (gm. Żarki)
- pustelnię na wschodnim krańcu wsi Czatachowa (gm.Żarki)
- ostaniec Skała Miłosna i źródło bijące u jej podnóża w Mstowie (gm. Mstów)
- krystalicznie czyste Niebieskie Zródła w Juliance (gm. Przyrów)
Wykonanie i administracja strony XEKO.PL © 2011 Restauracja - Pizzeria Źródlana